Short Track Ranking List

2018-2019 Racing Season

As per the Technical Bulletin 2018-2019 (see http://ontariospeedskating.ca/technical-bulletins/)

Only current season (2018-2019) times will be maintained on the OSSA Ranking List. Racing must be gender specific for skaters above 11 years old in order for times to be considered for the Elite Ranking List.

In order for a time to be eligible to be included on the OSSA Ranking List, the race must have been skated at a meet sanctioned by one of the following organizations:

Speed Skating Canada, Ontario Speed Skating Association, Any other Provincial Branch as recognized by Speed Skating Canada, US Speedskating at an American Cup event

Contact: sportmanager@ontariospeedskating.ca

These lists will be populated as times are recorded for individual skaters. Please be aware that all times listed here are in seconds (ss.ms), not minutes (mm:ss.ms). The following Meets have provided recorded times for these lists:

Number Date Location Description
18.01 Sep 30, 2018 Ottawa, ON Ontario Elite Circuit 1
18.02 Aug 18, 2018 Calgary, AB 2018 SDS 1
18.03 Sep 28, 2018 Calgary, AB 2018-2019 Western Elite Circuit 1
18.04 Aug 4, 2018 Toronto, ON OSSA Summer Camp Meet
18.05 Oct 14, 2018 Quinte, ON Eastern Regional 1
18.06 Jul 28, 2018 Dieppe, NB Codiac Summer Camp Competition
18.07 Sep 23, 2018 Montreal, QC Canadian Short Track Championships
18.08 Oct 21, 2018 Kitchener-Waterloo, ON Ontario Elite Circuit 2
18.09 Oct 27, 2018 Brampton, ON Central Regional 1
18.10 Nov 4, 2018 Oakville, ON Western Regional 1
18.11 Nov 10, 2018 Levis, QC Provincial Est 2
18.12 Nov 17, 2018 Kingston, ON Eastern Regional 2
18.13 Nov 16, 2018 Laval, QC ST Canada Cup 1
18.14 Dec 1, 2018 Markham, ON Central Regional 2
18.15 Dec 1, 2018 Calgary, AB 2018 SDS 2
18.16 Dec 8, 2018 Cambridge, ON Ontario Elite Circuit 3
18.17 Dec 7, 2018 Cambridge, ON Canada Winter Games Trials

6 Female (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 SARAH SANCHEZ RAMIREZ 6 Toronto 64.85 18.14
2 BRYN DIVERTY 6 Hamilton 83.24 18.12
3 GEORGIA GRAZIANO 6 Newmarket 83.83 18.09
4 ADDINGTON HUNT 6 Kingston 85.95 18.12
5 HOPE MCMASTER 6 Quinte 88.80 18.12
6 JIANING WANG 6 Oakville 98.03 18.10
7 ADELENE SHORT 6 Cambridge 119.10 18.10

7 Female (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 PAULINA DAVYDOVA 7 Ottawa 63.52 18.12
2 ELLA DOWNEY 7 Kingston 72.12 18.05
3 LILY CHAI 7 Newmarket 87.93 18.14
4 ELLA FRIESEN 7 Markham 102.91 18.14

8 Female (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 ISLA MASON 8 Hamilton 54.48 18.12
2 ANGELICA ZHAO 8 Durham 55.78 18.14
3 NALINA BHATT 8 St Lawrence 60.88 18.05
4 CHRISTINA COPEMAN 8 Newmarket 63.72 18.09
5 COURTNEY WONG 8 Toronto 65.91 18.14
6 RACHEL HALLS 8 Cambridge 68.77 18.10
7 KAYLA SMITH 8 St Lawrence 70.38 18.12
8 MILANA PALMATEER 8 Barrie 70.48 18.09
9 CHIARA KOTHLEITNER 8 Oakville 75.01 18.10
10 KALLIANNA LANTANGE 8 Kingston 75.48 18.12
11 DARYA ASADI 8 Newmarket 78.18 18.10
12 MAYA NYMAN 8 Markham 79.89 18.14
13 AMELIA BAGNALL 8 Hamilton 83.73 18.09

9 Female (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 CHARLOTTE BABIN 9 Ottawa 51.05 18.12
2 ABBY KARCHER 9 Ottawa 53.74 18.12
3 LEXY GEORGE 9 Toronto 54.27 18.09
4 EVE MCMASTER 9 Quinte 55.70 18.12
5 JASMINE KIM 9 Oakville 56.84 18.14
6 ELLA PAQUIN 9 Niagara 57.70 18.14
7 BROOKLYN MARTIN 9 Kitchener-Waterloo 58.93 18.10
8 EMILIE CASERTA 9 Oakville 59.07 18.14
9 KEIRA MCLEES 9 Barrie 60.34 18.09
10 ADDISON BRANTON-COOK 9 Durham 61.45 18.14
11 ELIZABETH WHEELER 9 St Lawrence 63.14 18.05
12 ALLIE HUBERT 9 Cambridge 63.51 18.10
13 LISELLE NOOB 9 Milton 64.21 18.09
14 CHARLOTTE ROCKBURNE 9 Ottawa 64.92 18.12
15 ASRIA MORELLI 9 Hamilton 65.56 18.04
16 ZIMO WANG 9 Markham 69.05 18.10
17 LAUREN COWAN 9 Barrie 72.05 18.14
18 ANNABELLA FINNAN 9 Quinte 74.11 18.12
19 NAOMI MCDONALD 9 Brampton 74.18 18.09
20 CINDY ZHOU 9 Newmarket 76.59 18.14
21 LAUREN HALLS 9 Cambridge 76.79 18.10
22 CAITLIN BALDRY 9 Markham 78.89 18.14
23 ELODIE BOUCHER 9 Kingston 96.50 18.12
24 MICAELA BENJAMIN 9 Oakville 97.56 18.10

10 Female (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 ROSLYN SCHILL 10 Cambridge 48.97 18.10
2 AVELINE DESOUSA 10 Oakville 49.37 18.14
3 RENATA KENZIE 10 Gloucester 49.58 18.09
4 VIOLET NELSON 10 London 49.71 18.10
5 CLAIRA EDELMAN 10 Oakville 53.43 18.09
6 MILA ROWLEY 10 Ottawa 55.05 18.05
7 DEVANGA DASSANAYAKE 10 Markham 56.60 18.14
8 SRUTI VASANTHAMALAN 10 Newmarket 58.38 18.14
9 BIANCA SALVANI-BACCHUS 10 Toronto 59.23 18.14
10 DORA SONG 10 Oakville 60.16 18.10
11 SOFIA QUINTERO 10 Oakville 60.43 18.10
12 AMY CHAI 10 Newmarket 60.97 18.14
13 NICOLE PALMATEER 10 Barrie 63.14 18.09
14 LEYA SALMAN 10 Oakville 83.26 18.10

11-12 Female (Elite)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 IZABELLA ZAKATSIOLO 12 Oakville 152.40 41.98 18.16 110.42 18.08
2 ZINNIA IRWIN 12 Oakville 158.49 44.32 18.08 114.17 18.08
3 GENEVIEVE DE WYS 12 Kingston 158.88 45.21 18.08 113.67 18.08
4 YILIN LIAO 11 Newmarket 159.72 44.49 18.16 115.23 18.16
5 BLANCHE CARDINAL TREMBLAY 12 Ottawa 160.39 43.83 18.08 116.56 18.08
6 CAMRYN ROWSELL 12 Oakville 161.56 45.52 18.16 116.04 18.16
7 JILLIAN REEVES 12 Gloucester 162.73 44.41 18.08 118.32 18.01
8 HANIYA JACKSON 11 Newmarket 166.67 46.80 18.16 119.87 18.08
9 KATARINA CULHANE 12 Barrie 167.14 47.17 18.01 119.97 18.08
10 RACHEL BENGIO 11 Newmarket 168.73 47.14 18.05 121.59 18.08
11 TESS YEO 11 London 171.05 47.61 18.16 123.44 18.08
12 GWEN MCLEOD 11 Toronto 172.23 47.66 18.16 124.57 18.08
13 GRACE HANSEN 12 Ottawa 173.06 48.39 18.01 124.67 18.08
14 KITTY COLE 12 Ottawa 175.82 49.69 18.08 126.13 18.08
15 CELIA GIROUX 11 St Lawrence 177.62 48.32 18.16 129.30 18.16
16 ZOE MICHEL-HOISAK 12 Gloucester 178.61 49.71 18.08 128.90 18.16
17 KATE BAUMAN 12 Kitchener-Waterloo 181.46 48.97 18.08 132.49 18.08

11-12 Female (Regional)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 RACHEL GEORGE 12 Toronto 175.29 48.58 18.14 126.71 18.14
2 JESSICA ANIRISAIHAN 11 Durham 180.95 49.83 18.14 131.12 18.14
3 LILLYANNA PADOINE LEE 11 Barrie 181.75 50.55 18.14 131.20 18.14
4 REBECCA BENGIO 11 Newmarket 182.30 50.69 18.10 131.61 18.10
5 SOPHIA FONTENELLE 11 Toronto 183.25 49.79 18.09 133.46 18.09
6 CHLOE WEBER 11 Toronto 186.88 52.87 18.09 134.01 18.09
7 KAYLEIGH HERSEY 11 Ottawa 187.87 51.26 18.12 136.61 18.12
8 HALEIGH TRINCA 12 Milton 188.34 50.18 18.14 138.16 18.09
9 BIANKA GRDIC 12 Brampton 193.48 54.31 18.14 139.17 18.09
10 FATIMA AFZAL 12 Oakville 195.40 52.68 18.14 142.72 18.14
11 MADELEINE TREMBLAY 12 Gloucester 196.05 54.05 18.12 142.00 18.12
12 SANDRINE LAVOIE 11 Kingston 199.24 56.79 18.05 142.45 18.05
13 DANIELLE LINDEGGER 12 Markham 200.06 55.00 18.14 145.06 18.14
14 HILLARY WYBROW 11 Cambridge 211.61 60.99 18.10 150.62 18.10
15 JOANNA FARIA 12 Cambridge 212.31 56.87 18.10 155.44 18.10
16 RUTH LAL 11 Milton 222.32 60.10 18.10 162.22 18.10
17 OLIVIA JASINSKAS 12 London 224.54 59.47 18.10 165.07 18.10
18 CATHERINE COON 11 Newmarket 277.07 74.27 18.09 202.80 18.09
19 MEEYA WATTS 11 Clarington NA 56.33 18.14 NA NA

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for 11-12 Female, a Regional skater’s combined 400m + 1000m time must be less than 182.56 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

11 Female (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 YILIN LIAO 11 Newmarket Elite 159.72 44.49 18.16 115.23 18.16
2 HANIYA JACKSON 11 Newmarket Elite 166.67 46.80 18.16 119.87 18.08
3 RACHEL BENGIO 11 Newmarket Elite 168.73 47.14 18.05 121.59 18.08
4 TESS YEO 11 London Elite 171.05 47.61 18.16 123.44 18.08
5 GWEN MCLEOD 11 Toronto Elite 172.23 47.66 18.16 124.57 18.08
6 CELIA GIROUX 11 St Lawrence Elite 177.62 48.32 18.16 129.30 18.16
7 JESSICA ANIRISAIHAN 11 Durham Regional 180.95 49.83 18.14 131.12 18.14
8 LILLYANNA PADOINE LEE 11 Barrie Regional 181.75 50.55 18.14 131.20 18.14
9 REBECCA BENGIO 11 Newmarket Regional 182.30 50.69 18.10 131.61 18.10
10 SOPHIA FONTENELLE 11 Toronto Regional 183.25 49.79 18.09 133.46 18.09
11 CHLOE WEBER 11 Toronto Regional 186.88 52.87 18.09 134.01 18.09
12 KAYLEIGH HERSEY 11 Ottawa Regional 187.87 51.26 18.12 136.61 18.12
13 SANDRINE LAVOIE 11 Kingston Regional 199.24 56.79 18.05 142.45 18.05
14 HILLARY WYBROW 11 Cambridge Regional 211.61 60.99 18.10 150.62 18.10
15 RUTH LAL 11 Milton Regional 222.32 60.10 18.10 162.22 18.10
16 CATHERINE COON 11 Newmarket Regional 277.07 74.27 18.09 202.80 18.09
17 MEEYA WATTS 11 Clarington Regional NA 56.33 18.14 NA NA

12 Female (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 IZABELLA ZAKATSIOLO 12 Oakville Elite 152.40 41.98 18.16 110.42 18.08
2 ZINNIA IRWIN 12 Oakville Elite 158.49 44.32 18.08 114.17 18.08
3 GENEVIEVE DE WYS 12 Kingston Elite 158.88 45.21 18.08 113.67 18.08
4 BLANCHE CARDINAL TREMBLAY 12 Ottawa Elite 160.39 43.83 18.08 116.56 18.08
5 CAMRYN ROWSELL 12 Oakville Elite 161.56 45.52 18.16 116.04 18.16
6 JILLIAN REEVES 12 Gloucester Elite 162.73 44.41 18.08 118.32 18.01
7 KATARINA CULHANE 12 Barrie Elite 167.14 47.17 18.01 119.97 18.08
8 GRACE HANSEN 12 Ottawa Elite 173.06 48.39 18.01 124.67 18.08
9 RACHEL GEORGE 12 Toronto Regional 175.29 48.58 18.14 126.71 18.14
10 KITTY COLE 12 Ottawa Elite 175.82 49.69 18.08 126.13 18.08
11 ZOE MICHEL-HOISAK 12 Gloucester Elite 178.61 49.71 18.08 128.90 18.16
12 KATE BAUMAN 12 Kitchener-Waterloo Elite 181.46 48.97 18.08 132.49 18.08
13 HALEIGH TRINCA 12 Milton Regional 188.34 50.18 18.14 138.16 18.09
14 BIANKA GRDIC 12 Brampton Regional 193.48 54.31 18.14 139.17 18.09
15 FATIMA AFZAL 12 Oakville Regional 195.40 52.68 18.14 142.72 18.14
16 MADELEINE TREMBLAY 12 Gloucester Regional 196.05 54.05 18.12 142.00 18.12
17 DANIELLE LINDEGGER 12 Markham Regional 200.06 55.00 18.14 145.06 18.14
18 JOANNA FARIA 12 Cambridge Regional 212.31 56.87 18.10 155.44 18.10
19 OLIVIA JASINSKAS 12 London Regional 224.54 59.47 18.10 165.07 18.10

13-14 Female (Elite)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 AARALYN MCGILL 13 Cambridge 145.90 40.19 18.16 105.71 18.08
2 KIYOMI MCCAUSLAND 13 Newmarket 147.74 40.23 18.08 107.51 18.08
3 SASHA BUTTERWORTH 13 Markham 148.57 40.92 18.08 107.65 18.08
4 SHERISE GRATTON 13 Cambridge 150.64 42.73 18.08 107.91 18.08
5 ALISON MILNE 13 Ottawa 153.96 44.05 18.08 109.91 18.08
6 JULIA WHEELER 14 St Lawrence 154.86 41.66 18.08 113.20 18.01
7 AINSLEY LITTLE 14 Oakville 155.81 43.08 18.08 112.73 18.08
8 YASMIN JACKSON 14 Newmarket 156.10 43.32 18.01 112.78 18.01
9 BRIELLE DURHAM 13 Gloucester 156.77 42.07 18.16 114.70 18.01
10 NOA BAERGEN 14 Kitchener-Waterloo 157.45 43.33 18.16 114.12 18.01
11 VIVIEN HAYTER 13 Hamilton 157.69 42.23 18.08 115.46 18.01
12 VANESSA IANNANTUONO 13 Vaughan 158.07 42.75 18.16 115.32 18.01
13 TAYLOR HICKEY 13 Gloucester 158.14 43.90 18.08 114.24 18.08
14 MYA PAYNE 13 Kawartha 158.26 43.42 18.16 114.84 18.01
15 SARAH MURRAY 13 Hamilton 159.26 44.33 18.08 114.93 18.01
16 DARIA VOGT 14 Ottawa 160.01 44.33 18.08 115.68 18.08
17 EMILY WOOD 14 Cambridge 163.04 45.19 18.08 117.85 18.08
18 JIE-HEE PARK 13 Kitchener-Waterloo 163.21 44.90 18.16 118.31 18.08
19 GEORGIA SCHILL 13 Cambridge 165.23 44.70 18.16 120.53 18.08
20 SYDNEY SCHMIDTKE 14 Kitchener-Waterloo 174.04 46.88 18.08 127.16 18.08
21 OLIVIA WOOD 13 Cambridge 176.17 48.56 18.16 127.61 18.08

13-14 Female (Regional)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 MADELEINE ING 13 Markham 168.89 46.17 18.14 122.72 18.12
2 ANNELLA RONEY 13 St Lawrence 169.00 47.68 18.14 121.32 18.12
3 TESS OVERVELDE 13 Kingston 170.10 48.66 18.12 121.44 18.12
4 ALICE SOTO COUTO 14 London 171.09 47.71 18.05 123.38 18.05
5 LANIELLE DAJANI 13 Newmarket 176.02 49.73 18.14 126.29 18.14
6 KIERSTEN DE BOKX 13 Barrie 181.34 51.18 18.09 130.16 18.09
7 LAUREN WEST 13 Gloucester 182.43 49.41 18.12 133.02 18.12
8 CHARLOTTE MORRISON 13 St Lawrence 183.37 50.11 18.12 133.26 18.05
9 BELLA ARSENAULT 13 Gloucester 189.87 52.20 18.12 137.67 18.12
10 CORDELIA CHAN 13 Ottawa 203.01 57.70 18.05 145.31 18.05
11 CLAUDIA HOLY 13 Clarington 216.15 62.53 18.14 153.62 18.14
12 ILLIANNA VEENSTRA 13 Clarington NA 49.43 18.14 NA NA

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for 13-14 Female, a Regional skater’s combined 400m + 1000m time must be less than 165.37 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

13 Female (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 AARALYN MCGILL 13 Cambridge Elite 145.90 40.19 18.16 105.71 18.08
2 KIYOMI MCCAUSLAND 13 Newmarket Elite 147.74 40.23 18.08 107.51 18.08
3 SASHA BUTTERWORTH 13 Markham Elite 148.57 40.92 18.08 107.65 18.08
4 SHERISE GRATTON 13 Cambridge Elite 150.64 42.73 18.08 107.91 18.08
5 ALISON MILNE 13 Ottawa Elite 153.96 44.05 18.08 109.91 18.08
6 BRIELLE DURHAM 13 Gloucester Elite 156.77 42.07 18.16 114.70 18.01
7 VIVIEN HAYTER 13 Hamilton Elite 157.69 42.23 18.08 115.46 18.01
8 VANESSA IANNANTUONO 13 Vaughan Elite 158.07 42.75 18.16 115.32 18.01
9 TAYLOR HICKEY 13 Gloucester Elite 158.14 43.90 18.08 114.24 18.08
10 MYA PAYNE 13 Kawartha Elite 158.26 43.42 18.16 114.84 18.01
11 SARAH MURRAY 13 Hamilton Elite 159.26 44.33 18.08 114.93 18.01
12 JIE-HEE PARK 13 Kitchener-Waterloo Elite 163.21 44.90 18.16 118.31 18.08
13 GEORGIA SCHILL 13 Cambridge Elite 165.23 44.70 18.16 120.53 18.08
14 MADELEINE ING 13 Markham Regional 168.89 46.17 18.14 122.72 18.12
15 ANNELLA RONEY 13 St Lawrence Regional 169.00 47.68 18.14 121.32 18.12
16 TESS OVERVELDE 13 Kingston Regional 170.10 48.66 18.12 121.44 18.12
17 LANIELLE DAJANI 13 Newmarket Regional 176.02 49.73 18.14 126.29 18.14
18 OLIVIA WOOD 13 Cambridge Elite 176.17 48.56 18.16 127.61 18.08
19 KIERSTEN DE BOKX 13 Barrie Regional 181.34 51.18 18.09 130.16 18.09
20 LAUREN WEST 13 Gloucester Regional 182.43 49.41 18.12 133.02 18.12
21 CHARLOTTE MORRISON 13 St Lawrence Regional 183.37 50.11 18.12 133.26 18.05
22 BELLA ARSENAULT 13 Gloucester Regional 189.87 52.20 18.12 137.67 18.12
23 CORDELIA CHAN 13 Ottawa Regional 203.01 57.70 18.05 145.31 18.05
24 CLAUDIA HOLY 13 Clarington Regional 216.15 62.53 18.14 153.62 18.14
25 ILLIANNA VEENSTRA 13 Clarington Regional NA 49.43 18.14 NA NA

14 Female (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 JULIA WHEELER 14 St Lawrence Elite 154.86 41.66 18.08 113.20 18.01
2 AINSLEY LITTLE 14 Oakville Elite 155.81 43.08 18.08 112.73 18.08
3 YASMIN JACKSON 14 Newmarket Elite 156.10 43.32 18.01 112.78 18.01
4 NOA BAERGEN 14 Kitchener-Waterloo Elite 157.45 43.33 18.16 114.12 18.01
5 DARIA VOGT 14 Ottawa Elite 160.01 44.33 18.08 115.68 18.08
6 EMILY WOOD 14 Cambridge Elite 163.04 45.19 18.08 117.85 18.08
7 ALICE SOTO COUTO 14 London Regional 171.09 47.71 18.05 123.38 18.05
8 SYDNEY SCHMIDTKE 14 Kitchener-Waterloo Elite 174.04 46.88 18.08 127.16 18.08

Open Women (Elite)

Name Age Club Total 500m Meet 1500m Meet
1 CLAUDIA HEENEY JuniorA Kitchener-Waterloo 198.100 45.950 18.17 152.15 18.04
2 DANIA EL SAMMAK JuniorA Oakville 202.450 47.110 18.17 155.34 18.01
3 MIKA SUN JuniorB Toronto 202.920 48.020 18.17 154.90 18.01
4 SYLVIA KOLODZIEJCZYK JuniorB Barrie 202.960 47.930 18.17 155.03 18.01
5 CLAIRE MALLARD JuniorB Ottawa 203.559 48.779 18.13 154.78 18.01
6 DANNA BALLANTYNE JuniorB Ottawa 204.360 48.930 18.17 155.43 18.01
7 HAYLEY MURRAY JuniorB Hamilton 204.490 48.930 18.17 155.56 18.01
8 EMMA GRACE WHEELER JuniorA Ottawa 206.840 48.720 18.17 158.12 18.01
9 ANDRIA SCARPELLI 14 Vaughan 208.840 48.810 18.17 160.03 18.08
10 RACHEL MALLARD 14 Ottawa 210.250 50.370 18.17 159.88 18.01
11 TARA LYNN ALLEN JuniorA Barrie 211.960 50.950 18.08 161.01 18.08
12 KRISTEN ADOURIAN JuniorB Kitchener-Waterloo 214.630 50.870 18.17 163.76 18.08
13 OLIVIA HICKEY JuniorB Gloucester 215.970 51.460 18.17 164.51 18.08
14 HEIDI BECK Senior Newmarket 217.760 52.250 18.08 165.51 18.08
15 MEAGAN WENKOFF JuniorA Toronto 218.370 50.910 18.17 167.46 18.08
16 CLAIRE LIEW JuniorB Markham 219.280 52.330 18.01 166.95 18.01
17 JULIA PATTERSON JuniorB Kingston 222.670 52.140 18.17 170.53 18.01
18 KAELAN JOLLIFFE JuniorB Gloucester 224.620 54.040 18.16 170.58 18.01
19 NICOLE VRAZINOVSKI JuniorB Oakville 225.110 52.160 18.01 172.95 18.01
20 HANA EL SAMMAK JuniorA Oakville 231.000 53.290 18.17 177.71 18.17
21 MEGAN KEENAN NeoSenior Ottawa 231.200 54.100 18.01 177.10 18.08
22 HEATHER LEE JuniorB Brampton 238.260 55.530 18.16 182.73 18.08

Open Women (Regional)

Name Age Club Total 500m Meet 1500m Meet
1 JOLENE HORN JuniorB Kitchener-Waterloo 252.11 59.30 18.10 192.81 18.10
2 SARA ST. DENIS JuniorB Durham 255.16 58.43 18.14 196.73 18.14
3 EVA FORREST JuniorB Newmarket 259.56 62.01 18.09 197.55 18.09
4 JULIA BILLINGS JuniorB Cambridge 277.09 62.60 18.10 214.49 18.10
5 SAYA BELLA PITHWA JuniorB Markham 288.82 65.19 18.09 223.63 18.09

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for Open Women, a Regional skater’s combined 500m + 1500m time must be less than 223.4 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

Open Women (Combined Elite + Regional + Based at Training Centre)

Name Age Club Assignment Total 500m Meet 1500m Meet
1 RENEE STEENGE JuniorA Brampton BATC 192.022 44.480 18.07 147.542 18.07
2 MAGGIE BEYNON NeoSenior Barrie BATC 195.228 46.351 18.03 148.877 18.03
3 CLAUDIA HEENEY JuniorA Kitchener-Waterloo Elite 198.100 45.950 18.17 152.150 18.04
4 DANIA EL SAMMAK JuniorA Oakville Elite 202.450 47.110 18.17 155.340 18.01
5 MIKA SUN JuniorB Toronto Elite 202.920 48.020 18.17 154.900 18.01
6 SYLVIA KOLODZIEJCZYK JuniorB Barrie Elite 202.960 47.930 18.17 155.030 18.01
7 CLAIRE MALLARD JuniorB Ottawa Elite 203.559 48.779 18.13 154.780 18.01
8 DANNA BALLANTYNE JuniorB Ottawa Elite 204.360 48.930 18.17 155.430 18.01
9 HAYLEY MURRAY JuniorB Hamilton Elite 204.490 48.930 18.17 155.560 18.01
10 EMMA GRACE WHEELER JuniorA Ottawa Elite 206.840 48.720 18.17 158.120 18.01
11 ANDRIA SCARPELLI 14 Vaughan Elite 208.840 48.810 18.17 160.030 18.08
12 RACHEL MALLARD 14 Ottawa Elite 210.250 50.370 18.17 159.880 18.01
13 TARA LYNN ALLEN JuniorA Barrie Elite 211.960 50.950 18.08 161.010 18.08
14 KRISTEN ADOURIAN JuniorB Kitchener-Waterloo Elite 214.630 50.870 18.17 163.760 18.08
15 OLIVIA HICKEY JuniorB Gloucester Elite 215.970 51.460 18.17 164.510 18.08
16 HEIDI BECK Senior Newmarket Elite 217.760 52.250 18.08 165.510 18.08
17 MEAGAN WENKOFF JuniorA Toronto Elite 218.370 50.910 18.17 167.460 18.08
18 CLAIRE LIEW JuniorB Markham Elite 219.280 52.330 18.01 166.950 18.01
19 JULIA PATTERSON JuniorB Kingston Elite 222.670 52.140 18.17 170.530 18.01
20 KAELAN JOLLIFFE JuniorB Gloucester Elite 224.620 54.040 18.16 170.580 18.01
21 NICOLE VRAZINOVSKI JuniorB Oakville Elite 225.110 52.160 18.01 172.950 18.01
22 HANA EL SAMMAK JuniorA Oakville Elite 231.000 53.290 18.17 177.710 18.17
23 MEGAN KEENAN NeoSenior Ottawa Elite 231.200 54.100 18.01 177.100 18.08
24 HEATHER LEE JuniorB Brampton Elite 238.260 55.530 18.16 182.730 18.08
25 JOLENE HORN JuniorB Kitchener-Waterloo Regional 252.110 59.300 18.10 192.810 18.10
26 SARA ST. DENIS JuniorB Durham Regional 255.160 58.430 18.14 196.730 18.14
27 EVA FORREST JuniorB Newmarket Regional 259.560 62.010 18.09 197.550 18.09
28 JULIA BILLINGS JuniorB Cambridge Regional 277.090 62.600 18.10 214.490 18.10
29 SAYA BELLA PITHWA JuniorB Markham Regional 288.820 65.190 18.09 223.630 18.09

Master Women

Name Age Club Total 500m Meet 1500m Meet
1 GAIL BOUCHETTE Master Ottawa 233.75 54.89 18.12 178.86 18.12
2 JEN BENEDIKTSON Master Kitchener-Waterloo 240.43 56.22 18.10 184.21 18.10
3 HILLES HAMERSLEY Master Ottawa 272.24 63.76 18.12 208.48 18.12
4 LISA CROLL Master Kingston 309.09 75.83 18.12 233.26 18.12
5 DIANNE TRASK Master Kitchener-Waterloo 354.94 84.11 18.10 270.83 18.10
6 JESSICA ROMANIUK Master Greater Durham 357.54 90.52 18.12 267.02 18.12
7 NICOLE FERGUSON Master Quinte 360.67 87.01 18.12 273.66 18.12

6 Male (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 ALOS BATO 6 Durham 69.45 18.14
2 SHAUNAK BHATT 6 St Lawrence 75.82 18.12
3 BRAYDON LAU 6 Markham 84.56 18.14
4 WILLIAM VEENSTRA 6 Clarington 84.81 18.14
5 ADAM PELLAND 6 Newmarket 86.86 18.09
6 AUGUST ZHAO 6 Sudbury 87.17 18.14
7 ROCCO FEDERICO 6 Golden Horseshoe 90.29 18.09
8 BRIAN AU 6 Markham 122.55 18.14

7 Male (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 KEVIN PARK 7 Kitchener-Waterloo 58.29 18.10
2 TOM GIROUX 7 St Lawrence 59.41 18.12
3 GRAYSON BENTON KEARNEY 7 Hamilton 60.14 18.14
4 ISAAC NGUYEN 7 Oakville 60.23 18.10
5 LUCAS SHI 7 Oakville 60.79 18.14
6 SAM MEIER 7 St Lawrence 61.23 18.12
7 FELIX PAIEMENT 7 Cambridge 62.40 18.10
8 RYAN CHEN 7 Oakville 68.53 18.10
9 OWEN HAHN 7 Milton 74.18 18.10
10 ELIJAH WONG 7 Toronto 78.91 18.14
11 GRAYSON YATES 7 Cambridge 84.26 18.10
12 ALISTAIR WALKER COELHO 7 Oakville 85.14 18.10
13 GABE DWYER 7 Cambridge 86.10 18.10
14 JUDE BRUNNER 7 St Lawrence 94.82 18.12
15 JAMES COON 7 Newmarket 95.86 18.09
16 ROBERT SIVERS 7 St Lawrence 108.45 18.05
17 REESE DEL BEN 7 Oakville 124.90 18.10

8 Male (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 SAM DELUCA 8 Oakville 50.79 18.14
2 EMILIO DESOUSA 8 Oakville 51.20 18.09
3 DEVINDU DASSANAYAKE 8 Markham 55.05 18.09
4 MYLES MCLEES 8 Barrie 55.62 18.14
5 BRYCE BABIN 8 Ottawa 56.74 18.12
6 SAM VEENSTRA 8 Clarington 57.56 18.14
7 RAY CHAI 8 Markham 58.14 18.14
8 COLIN SYED 8 Ottawa 59.86 18.12
9 TOMAS ZAJAC 8 Hamilton 60.44 18.10
10 ADAM WALOWSKI 8 Gloucester 63.02 18.12
11 DECLAN ROCQUE 8 St Lawrence 64.04 18.12
12 KEVIN HOFFMAN 8 Quinte 69.12 18.05
13 JONAH PENTON 8 Hamilton 69.31 18.09
14 RODEEN HEDARI 8 Hamilton 72.29 18.10
15 RONAN CHOLETTE 8 St Lawrence 72.96 18.12
16 NICO KOPPEJAN 8 Niagara 73.40 18.10
17 WILL CRAIG 8 Oakville 74.03 18.10
18 STEPHEN BENTLEY 8 Durham 74.10 18.14
19 HENRY ORMSBEE 8 Kingston 74.69 18.05
20 ANTONIO FEDERICO 8 Golden Horseshoe 76.49 18.09
21 AIDAN MCGRATH 8 Kingston 81.73 18.12
22 CHRISTOPHER THORPE-HUNG 8 Oakville 82.41 18.14
23 BEN LLOYD 8 Newmarket 83.83 18.09
24 KIERAN TRODD 8 Oakville 84.75 18.10
25 THEO SHORT 8 Cambridge 93.61 18.10
26 AIDEN CHADHA 8 Markham 94.22 18.14

9 Male (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 ANDI GUO 9 Toronto 48.61 18.14
2 LOGAN URQUHART 9 Oakville 50.95 18.10
3 OLIVIER TREMBLAY 9 Gloucester 51.12 18.05
4 COLE GIMBY 9 Ottawa 51.62 18.12
5 RYDER TAYLOR 9 Oakville 52.06 18.14
6 KALEB MACKAY 9 St Lawrence 52.28 18.12
7 TRISTAN SJAHLI-LAY 9 Newmarket 52.49 18.10
8 REMY DUBOIS 9 Kingston 53.17 18.12
9 ETHAN WILSON 9 Golden Horseshoe 53.26 18.12
10 GARRETH AGGERHOLM 9 Kitchener-Waterloo 53.27 18.10
11 JOEL GLOS 9 Cambridge 53.72 18.10
12 PACEY OKELLY 9 Kitchener-Waterloo 54.10 18.10
13 JACKSON RELES 9 Niagara 54.15 18.14
14 KALE DIVERTY 9 Hamilton 54.26 18.12
15 DANIEL MEISENHEIMER 9 Ottawa 54.90 18.12
16 BLAKE MELNICHUK 9 Durham 57.49 18.09
17 TOBIN BETTEZ 9 Ottawa 57.51 18.05
18 EWAN PARSONS-SHELDRAKE 9 Kingston 57.76 18.12
19 RONNIE SHORT 9 Cambridge 60.59 18.10
20 OWEN DONKERS 9 Cambridge 62.19 18.10
21 NICHOLAS FONSECA 9 Toronto 62.21 18.09
22 EVAN MERCHANT 9 Ottawa 62.26 18.12
23 LUCAS GUCCIARDI-GARCEZ 9 Gloucester 66.53 18.12
24 DECLAN BURT-DUONG 9 St Lawrence 67.11 18.12
25 DIYATH KANNANGARA 9 Oakville 67.23 18.14
26 ANDREW CHEN 9 Markham 71.73 18.14
27 DECLAN MCNAMEE 9 Ottawa 72.65 18.12
28 ZACHARY LAING 9 Kingston 73.98 18.12
29 ALEXANDER ROCKBURNE 9 Ottawa 74.72 18.12
30 DANIEL LAL 9 Milton 76.81 18.10
31 NIECO DACOSTA 9 Kingston 82.92 18.12

10 Male (Regional)

Name Age Club 400m Meet
1 MICHAEL BORCA 10 Oakville 43.36 18.14
2 DANIEL KIM 10 Oakville 47.27 18.14
3 GRANT RONEY 10 St Lawrence 48.04 18.14
4 BEN EBEL 10 London 48.08 18.10
5 ANAKIN MORELLI 10 Hamilton 48.53 18.04
6 RILEY LINDSAY 10 London 49.67 18.10
7 CONOR MCGOWAN 10 Kawartha 51.22 18.14
8 HECTOR LOISELLE 10 Sudbury 51.51 18.14
9 CADEN HUBERS 10 Golden Horseshoe 51.91 18.10
10 PHELAN NIU 10 Toronto 51.91 18.09
11 WILLIAM WASHINGTON 10 Milton 52.39 18.10
12 PHILIPPE DUBOIS 10 Kingston 52.62 18.05
13 RUBEN BENGIO 10 Newmarket 54.12 18.10
14 BEN BUTTERWORTH 10 Markham 54.95 18.04
15 JACK CODACK 10 Brampton 56.76 18.14
16 WILLIAM COTE MENARD 10 Durham 57.61 18.14
17 JADON HUY 10 Toronto 57.79 18.10
18 LIAM LEE 10 Brampton 59.84 18.09
19 NICHOLAS WASLANDER 10 Toronto 59.97 18.14
20 JULIEN LAVOIE 10 Kingston 60.02 18.12
21 JONATHAN WANG 10 Ottawa 60.72 18.05
22 STEPHEN LEE 10 Oakville 61.85 18.10
23 GUS BURT 10 St Lawrence 63.24 18.12
24 BRANDON LARGE 10 Kitchener-Waterloo 66.29 18.10
25 NATHANIEL VERNON 10 Newmarket 70.72 18.14
26 LAKSH VEERAMAH 10 Markham 71.30 18.14
27 OMAR DAJANI 10 Ottawa 71.74 18.12
28 WILLIAM WANG 10 Oakville 72.16 18.10
29 ELVIS ERDOGAN 10 Quinte 72.66 18.05
30 NOAH SLEZIUK 10 London 74.05 18.10
31 KEIL FRASER 10 Quinte 80.28 18.05

11-12 Male (Elite)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 CHARLIE COTTON 12 Oakville 154.30 42.15 18.08 112.15 18.08
2 AIDEN TAYLOR 11 Oakville 154.59 42.60 18.08 111.99 18.01
3 CAMERON MASON 12 Hamilton 155.38 43.32 18.08 112.06 18.01
4 DOCHARTY ROCQUE 12 St Lawrence 156.86 43.70 18.01 113.16 18.08
5 MARCELO GIANSANTE 11 Oakville 157.09 42.54 18.16 114.55 18.08
6 DENNIS PISANKO 12 Newmarket 157.13 42.11 18.16 115.02 18.16
7 AVERY LANGRIDGE 12 Kitchener-Waterloo 157.63 44.67 18.08 112.96 18.08
8 MADDOX CHAMPAGNE 12 Cambridge 157.81 44.60 18.08 113.21 18.08
9 ALEX WOOD 12 Cambridge 157.84 43.51 18.16 114.33 18.08
10 ANDY GIROUX 12 St Lawrence 157.98 42.47 18.08 115.51 18.01
11 DAVID BROWN 12 Gloucester 159.06 42.85 18.08 116.21 18.08
12 PETER GEMMELL 12 Ottawa 160.81 44.40 18.08 116.41 18.16
13 IAN MILNE 11 Ottawa 160.96 45.03 18.16 115.93 18.08
14 CAMERON MASSEL 12 Oakville 161.12 44.64 18.08 116.48 18.16
15 MATHESON EBEL 12 London 162.67 44.44 18.08 118.23 18.08
16 AARON LING 11 Toronto 163.03 44.91 18.08 118.12 18.08
17 COLBY WARREN 12 Oakville 163.64 45.82 18.08 117.82 18.16
18 JACK VAN DEN BERG 12 Markham 163.71 44.22 18.08 119.49 18.08
19 LEE DELUCA 11 Oakville 164.00 45.32 18.08 118.68 18.16
20 JOSEPH ALARCON 12 Markham 164.48 46.00 18.08 118.48 18.08
21 SIMON WHITTAKER 12 Markham 165.23 46.10 18.08 119.13 18.16
22 ROAN CURTIS 12 London 166.44 46.27 18.08 120.17 18.01
23 KIYOUNG SHIM 11 London 166.50 45.94 18.08 120.56 18.08
24 JONATHAN BOURGET 12 Ottawa 167.70 45.70 18.16 122.00 18.08
25 JUSTIN LIEW 12 Markham 170.30 46.34 18.01 123.96 18.16
26 PERRIN HEUNG 11 Milton 171.71 47.16 18.08 124.55 18.08
27 LIAM BARON 11 Markham 177.56 47.41 18.16 130.15 18.01
28 AMAR DJUKIC 11 Brampton 180.66 47.82 18.16 132.84 18.16

11-12 Male (Regional)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 TOBENNA NJOKU 11 Oakville 173.04 48.49 18.10 124.55 18.05
2 LIAM SUPPLE 12 St Lawrence 175.15 50.01 18.12 125.14 18.05
3 BRADLEY CHAMBERS 11 Cambridge 178.51 49.73 18.10 128.78 18.09
4 ELIJAH WINGROVE 11 Brampton 178.52 50.20 18.09 128.32 18.14
5 JACOB VEENSTRA 12 Clarington 178.69 50.83 18.14 127.86 18.14
6 NIGEL EMBLIN 11 Milton 179.65 50.17 18.14 129.48 18.14
7 CALEB TRUSCOTT 12 Markham 179.84 49.60 18.10 130.24 18.10
8 CAMERON BARKER 12 Cambridge 180.47 49.89 18.10 130.58 18.10
9 CAMDEN BETTEZ 11 Ottawa 180.55 49.85 18.12 130.70 18.05
10 JUAN QUINTERO 11 Oakville 180.67 50.36 18.10 130.31 18.10
11 DENIS BERTHELOT 11 Ottawa 182.27 49.07 18.12 133.20 18.12
12 DANIEL SONG 11 Oakville 182.44 51.96 18.10 130.48 18.10
13 EVAN BENTLEY 12 Durham 183.30 50.59 18.14 132.71 18.09
14 BRIAN HOFFMAN 12 Quinte 184.07 49.41 18.12 134.66 18.12
15 GABRIEL LECOMPTE 12 Ottawa 187.08 50.38 18.12 136.70 18.12
16 ERIK DADASHYAN 12 Markham 187.47 50.99 18.14 136.48 18.14
17 JORDAN COBBE 11 Niagara 187.56 51.22 18.10 136.34 18.10
18 THOMAS SMITH 12 Brampton 187.62 52.92 18.09 134.70 18.09
19 NOVA GOWER 12 Niagara 188.56 52.89 18.14 135.67 18.14
20 RONNIE KRETE 11 Cambridge 190.13 52.95 18.10 137.18 18.09
21 DANIEL MCDONALD 12 Brampton 190.39 53.75 18.09 136.64 18.09
22 NOAH WATERS 11 Oakville 190.69 54.25 18.04 136.44 18.10
23 NOLAN BERGHOUT 11 Durham 191.36 53.52 18.14 137.84 18.14
24 KYLER FUNG 11 Toronto 192.03 50.86 18.09 141.17 18.09
25 CAMERON JORDAN 11 Gloucester 193.15 53.95 18.05 139.20 18.05
26 ERIK LEE 11 Kingston 194.60 52.82 18.05 141.78 18.12
27 JUSTIN BITONTE 12 Oakville 196.85 54.01 18.10 142.84 18.10
28 SIMON HELLIWELL 12 Ottawa 199.89 54.35 18.05 145.54 18.05
29 CAMERON LEISHMAN 12 Kawartha 200.37 55.20 18.12 145.17 18.12
30 OWEN ABEL 11 Ottawa 200.84 54.14 18.05 146.70 18.05
31 LUCAS ZHAO 11 Durham 201.76 53.36 18.14 148.40 18.14
32 JAMESON KIRKER 11 Gloucester 202.37 56.41 18.12 145.96 18.12
33 DANIEL MURPHY 11 Ottawa 202.42 55.10 18.05 147.32 18.12
34 LUCAS ALLAN 11 Milton 202.43 55.29 18.09 147.14 18.09
35 BEN LOWTHER 11 Kitchener-Waterloo 204.57 60.12 18.10 144.45 18.10
36 BRODY SPALDING 11 Brampton 206.66 56.35 18.09 150.31 18.09
37 ALEX DONKERS 12 Cambridge 207.07 57.00 18.10 150.07 18.10
38 CHARLES BOUCHER 11 Kingston 207.13 60.21 18.12 146.92 18.12
39 LEVI PATTERSON-RABY 11 Niagara 208.70 52.74 18.10 155.96 18.10
40 SAM KING 11 Kingston 209.33 57.80 18.12 151.53 18.12
41 PARKER ING 11 Markham 209.96 57.49 18.09 152.47 18.09
42 GREGORY GARSWOOD 12 St Lawrence 212.77 59.16 18.12 153.61 18.12
43 JENYA PALTSEV 11 Markham 213.05 56.68 18.14 156.37 18.14
44 TAYLOR FLETCHER 12 Milton 213.48 56.95 18.10 156.53 18.10
45 JAMES FAN 12 Oakville 230.02 69.25 18.10 160.77 18.10
46 DAVID AUCOIN 12 Brampton 247.50 66.39 18.09 181.11 18.09
47 ADRIAN AU 12 Markham 265.37 72.95 18.14 192.42 18.14
48 RHYAN GUMBOC 11 Kingston 275.03 73.30 18.12 201.73 18.12
49 ANTONIO SALFI 11 Kawartha NA 58.99 18.05 NA NA

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for 11-12 Male, a Regional skater’s combined 400m + 1000m time must be less than 172.88 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

11 Male (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 AIDEN TAYLOR 11 Oakville Elite 154.59 42.60 18.08 111.99 18.01
2 MARCELO GIANSANTE 11 Oakville Elite 157.09 42.54 18.16 114.55 18.08
3 IAN MILNE 11 Ottawa Elite 160.96 45.03 18.16 115.93 18.08
4 AARON LING 11 Toronto Elite 163.03 44.91 18.08 118.12 18.08
5 LEE DELUCA 11 Oakville Elite 164.00 45.32 18.08 118.68 18.16
6 KIYOUNG SHIM 11 London Elite 166.50 45.94 18.08 120.56 18.08
7 PERRIN HEUNG 11 Milton Elite 171.71 47.16 18.08 124.55 18.08
8 TOBENNA NJOKU 11 Oakville Regional 173.04 48.49 18.10 124.55 18.05
9 LIAM BARON 11 Markham Elite 177.56 47.41 18.16 130.15 18.01
10 BRADLEY CHAMBERS 11 Cambridge Regional 178.51 49.73 18.10 128.78 18.09
11 ELIJAH WINGROVE 11 Brampton Regional 178.52 50.20 18.09 128.32 18.14
12 NIGEL EMBLIN 11 Milton Regional 179.65 50.17 18.14 129.48 18.14
13 CAMDEN BETTEZ 11 Ottawa Regional 180.55 49.85 18.12 130.70 18.05
14 AMAR DJUKIC 11 Brampton Elite 180.66 47.82 18.16 132.84 18.16
15 JUAN QUINTERO 11 Oakville Regional 180.67 50.36 18.10 130.31 18.10
16 DENIS BERTHELOT 11 Ottawa Regional 182.27 49.07 18.12 133.20 18.12
17 DANIEL SONG 11 Oakville Regional 182.44 51.96 18.10 130.48 18.10
18 JORDAN COBBE 11 Niagara Regional 187.56 51.22 18.10 136.34 18.10
19 RONNIE KRETE 11 Cambridge Regional 190.13 52.95 18.10 137.18 18.09
20 NOAH WATERS 11 Oakville Regional 190.69 54.25 18.04 136.44 18.10
21 NOLAN BERGHOUT 11 Durham Regional 191.36 53.52 18.14 137.84 18.14
22 KYLER FUNG 11 Toronto Regional 192.03 50.86 18.09 141.17 18.09
23 CAMERON JORDAN 11 Gloucester Regional 193.15 53.95 18.05 139.20 18.05
24 ERIK LEE 11 Kingston Regional 194.60 52.82 18.05 141.78 18.12
25 OWEN ABEL 11 Ottawa Regional 200.84 54.14 18.05 146.70 18.05
26 LUCAS ZHAO 11 Durham Regional 201.76 53.36 18.14 148.40 18.14
27 JAMESON KIRKER 11 Gloucester Regional 202.37 56.41 18.12 145.96 18.12
28 DANIEL MURPHY 11 Ottawa Regional 202.42 55.10 18.05 147.32 18.12
29 LUCAS ALLAN 11 Milton Regional 202.43 55.29 18.09 147.14 18.09
30 BEN LOWTHER 11 Kitchener-Waterloo Regional 204.57 60.12 18.10 144.45 18.10
31 BRODY SPALDING 11 Brampton Regional 206.66 56.35 18.09 150.31 18.09
32 CHARLES BOUCHER 11 Kingston Regional 207.13 60.21 18.12 146.92 18.12
33 LEVI PATTERSON-RABY 11 Niagara Regional 208.70 52.74 18.10 155.96 18.10
34 SAM KING 11 Kingston Regional 209.33 57.80 18.12 151.53 18.12
35 PARKER ING 11 Markham Regional 209.96 57.49 18.09 152.47 18.09
36 JENYA PALTSEV 11 Markham Regional 213.05 56.68 18.14 156.37 18.14
37 RHYAN GUMBOC 11 Kingston Regional 275.03 73.30 18.12 201.73 18.12
38 ANTONIO SALFI 11 Kawartha Regional NA 58.99 18.05 NA NA

12 Male (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 CHARLIE COTTON 12 Oakville Elite 154.30 42.15 18.08 112.15 18.08
2 CAMERON MASON 12 Hamilton Elite 155.38 43.32 18.08 112.06 18.01
3 DOCHARTY ROCQUE 12 St Lawrence Elite 156.86 43.70 18.01 113.16 18.08
4 DENNIS PISANKO 12 Newmarket Elite 157.13 42.11 18.16 115.02 18.16
5 AVERY LANGRIDGE 12 Kitchener-Waterloo Elite 157.63 44.67 18.08 112.96 18.08
6 MADDOX CHAMPAGNE 12 Cambridge Elite 157.81 44.60 18.08 113.21 18.08
7 ALEX WOOD 12 Cambridge Elite 157.84 43.51 18.16 114.33 18.08
8 ANDY GIROUX 12 St Lawrence Elite 157.98 42.47 18.08 115.51 18.01
9 DAVID BROWN 12 Gloucester Elite 159.06 42.85 18.08 116.21 18.08
10 PETER GEMMELL 12 Ottawa Elite 160.81 44.40 18.08 116.41 18.16
11 CAMERON MASSEL 12 Oakville Elite 161.12 44.64 18.08 116.48 18.16
12 MATHESON EBEL 12 London Elite 162.67 44.44 18.08 118.23 18.08
13 COLBY WARREN 12 Oakville Elite 163.64 45.82 18.08 117.82 18.16
14 JACK VAN DEN BERG 12 Markham Elite 163.71 44.22 18.08 119.49 18.08
15 JOSEPH ALARCON 12 Markham Elite 164.48 46.00 18.08 118.48 18.08
16 SIMON WHITTAKER 12 Markham Elite 165.23 46.10 18.08 119.13 18.16
17 ROAN CURTIS 12 London Elite 166.44 46.27 18.08 120.17 18.01
18 JONATHAN BOURGET 12 Ottawa Elite 167.70 45.70 18.16 122.00 18.08
19 JUSTIN LIEW 12 Markham Elite 170.30 46.34 18.01 123.96 18.16
20 LIAM SUPPLE 12 St Lawrence Regional 175.15 50.01 18.12 125.14 18.05
21 JACOB VEENSTRA 12 Clarington Regional 178.69 50.83 18.14 127.86 18.14
22 CALEB TRUSCOTT 12 Markham Regional 179.84 49.60 18.10 130.24 18.10
23 CAMERON BARKER 12 Cambridge Regional 180.47 49.89 18.10 130.58 18.10
24 EVAN BENTLEY 12 Durham Regional 183.30 50.59 18.14 132.71 18.09
25 BRIAN HOFFMAN 12 Quinte Regional 184.07 49.41 18.12 134.66 18.12
26 GABRIEL LECOMPTE 12 Ottawa Regional 187.08 50.38 18.12 136.70 18.12
27 ERIK DADASHYAN 12 Markham Regional 187.47 50.99 18.14 136.48 18.14
28 THOMAS SMITH 12 Brampton Regional 187.62 52.92 18.09 134.70 18.09
29 NOVA GOWER 12 Niagara Regional 188.56 52.89 18.14 135.67 18.14
30 DANIEL MCDONALD 12 Brampton Regional 190.39 53.75 18.09 136.64 18.09
31 JUSTIN BITONTE 12 Oakville Regional 196.85 54.01 18.10 142.84 18.10
32 SIMON HELLIWELL 12 Ottawa Regional 199.89 54.35 18.05 145.54 18.05
33 CAMERON LEISHMAN 12 Kawartha Regional 200.37 55.20 18.12 145.17 18.12
34 ALEX DONKERS 12 Cambridge Regional 207.07 57.00 18.10 150.07 18.10
35 GREGORY GARSWOOD 12 St Lawrence Regional 212.77 59.16 18.12 153.61 18.12
36 TAYLOR FLETCHER 12 Milton Regional 213.48 56.95 18.10 156.53 18.10
37 JAMES FAN 12 Oakville Regional 230.02 69.25 18.10 160.77 18.10
38 DAVID AUCOIN 12 Brampton Regional 247.50 66.39 18.09 181.11 18.09
39 ADRIAN AU 12 Markham Regional 265.37 72.95 18.14 192.42 18.14

13-14 Male (Elite)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 MATTHEW IANNANTUONO 14 Vaughan 145.73 40.27 18.08 105.46 18.08
2 OWEN DUFFY 13 Vaughan 145.94 40.47 18.01 105.47 18.01
3 KAI ABDOOL 14 Oakville 146.75 40.31 18.08 106.44 18.08
4 SEAMUS KEILEY 13 Kingston 147.95 40.92 18.16 107.03 18.08
5 AARON XIE 14 Oakville 148.20 41.35 18.08 106.85 18.08
6 TYLER YUE 14 Newmarket 148.73 41.17 18.08 107.56 18.01
7 PETER ANDREWS 13 Kitchener-Waterloo 148.80 41.33 18.01 107.47 18.08
8 STEPHAN LEE 14 Brampton 149.22 41.53 18.16 107.69 18.01
9 HELIOS HE 13 Oakville 149.44 41.15 18.16 108.29 18.16
10 RENO THOMPSON 14 Toronto 149.66 40.86 18.08 108.80 18.01
11 ADAM ABIDI 14 Gloucester 149.67 41.63 18.08 108.04 18.08
12 OWEN CURRIE 13 Toronto 150.19 41.27 18.16 108.92 18.08
13 KAYDEN AGGERHOLM 14 Kitchener-Waterloo 150.52 42.19 18.01 108.33 18.08
14 MATTHEW FREITAG 13 Ottawa 150.66 42.09 18.08 108.57 18.08
15 PHOENIX BOUMA 14 Gloucester 150.70 42.30 18.08 108.40 18.08
16 TYLER MCGILLEN 14 Markham 151.03 42.77 18.08 108.26 18.08
17 KIHYUN SHIM 14 London 151.90 40.50 18.08 111.40 18.08
18 STEFANO FILICE 14 Brampton 152.65 41.72 18.08 110.93 18.08
19 BRENNAN BARCLAY 13 Ottawa 152.84 43.39 18.08 109.45 18.08
20 COLIN FERGUSON 13 Cambridge 152.87 41.87 18.08 111.00 18.08
21 SCOTT TAYLOR 14 Cambridge 152.92 43.25 18.08 109.67 18.08
22 NATE SUTHERLAND 13 Kitchener-Waterloo 155.12 43.62 18.08 111.50 18.08
23 CONNOR WATERS 13 Oakville 155.23 42.74 18.08 112.49 18.08
24 DANIEL MARTIN 13 Cambridge 156.38 42.89 18.16 113.49 18.08
25 JAY BAUMAN 14 Kitchener-Waterloo 156.42 43.37 18.08 113.05 18.05
26 KAIRO TAE 13 Newmarket 159.70 42.76 18.16 116.94 18.04
27 MORGAN BUTLIN 13 London 160.49 44.12 18.08 116.37 18.08
28 LACHLAN FISHER 14 London 161.13 45.26 18.08 115.87 18.08

13-14 Male (Regional)

Name Age Club Total 400m Meet 1000m Meet
1 CHANDRA MOULIDANDA 13 Toronto 153.77 43.17 18.14 110.60 18.14
2 IAN CRAIG 13 Oakville 154.89 44.50 18.14 110.39 18.14
3 ADAM LAW 13 Toronto 157.12 43.30 18.14 113.82 18.14
4 JOSEPH GUIMOND 14 Milton 158.98 42.81 18.09 116.17 18.09
5 CAMERON MACKAY 14 St Lawrence 159.55 44.58 18.05 114.97 18.05
6 PETER ROGERS 13 Ottawa 160.54 44.83 18.12 115.71 18.12
7 WILLIAM INCHIMA 13 Newmarket 163.02 45.27 18.09 117.75 18.09
8 J. COOPER SUTTON 14 Markham 165.89 45.75 18.09 120.14 18.14
9 CONRAD HE 13 Hamilton 167.15 44.61 18.09 122.54 18.10
10 MITCHELL BELLEGHEM 13 Milton 168.48 47.60 18.14 120.88 18.14
11 DAVID ULMAN 13 Milton 168.80 47.17 18.14 121.63 18.14
12 JOSHUA GLOS 13 Cambridge 168.80 46.08 18.10 122.72 18.10
13 LEONARDO CETINA-BAOTIC 13 Toronto 169.88 47.06 18.14 122.82 18.14
14 ELLIOT PERREAULT 13 Ottawa 170.12 47.60 18.05 122.52 18.05
15 CARSON KARJA 14 Quinte 170.20 44.53 18.05 125.67 18.05
16 HUNTER FALLIS 13 Barrie 170.24 47.09 18.04 123.15 18.04
17 PAUL ZAN 13 Toronto 170.51 47.36 18.14 123.15 18.14
18 ISAAC EMBLIN 13 Milton 172.69 48.84 18.14 123.85 18.14
19 DYLAN MORGAN 13 Newmarket 173.10 48.61 18.14 124.49 18.14
20 ALEXANDER LEE 14 Brampton 174.37 48.05 18.09 126.32 18.14
21 DANNY DIPROFIO 14 Niagara 174.81 49.02 18.14 125.79 18.14
22 TRENT SPROULE 13 Quinte 175.14 48.20 18.05 126.94 18.05
23 JACK PETTITT 13 Toronto 175.33 49.69 18.14 125.64 18.14
24 OWEN DAIGLE 13 Gloucester 175.47 48.92 18.12 126.55 18.05
25 IVAN WANG 13 Ottawa 177.15 49.67 18.12 127.48 18.12
26 SAM SMITH 13 Kawartha 177.90 50.22 18.05 127.68 18.12
27 MATTHEW HUI 13 Toronto 179.13 49.13 18.09 130.00 18.09
28 LUKE KONYER 13 Kawartha 180.05 49.92 18.12 130.13 18.12
29 NOAH SOUBLIERE 13 Kawartha 181.20 51.59 18.12 129.61 18.12
30 THOMAS STAPLETON 13 Brampton 181.82 49.14 18.12 132.68 18.09
31 DENNIS MOYSEYENKO 13 Oakville 191.32 51.49 18.10 139.83 18.10
32 PRINCE WANG 14 Oakville 199.05 52.86 18.10 146.19 18.10

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for 13-14 Male, a Regional skater’s combined 400m + 1000m time must be less than 158.99 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

13 Male (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 OWEN DUFFY 13 Vaughan Elite 145.94 40.47 18.01 105.47 18.01
2 SEAMUS KEILEY 13 Kingston Elite 147.95 40.92 18.16 107.03 18.08
3 PETER ANDREWS 13 Kitchener-Waterloo Elite 148.80 41.33 18.01 107.47 18.08
4 HELIOS HE 13 Oakville Elite 149.44 41.15 18.16 108.29 18.16
5 OWEN CURRIE 13 Toronto Elite 150.19 41.27 18.16 108.92 18.08
6 MATTHEW FREITAG 13 Ottawa Elite 150.66 42.09 18.08 108.57 18.08
7 BRENNAN BARCLAY 13 Ottawa Elite 152.84 43.39 18.08 109.45 18.08
8 COLIN FERGUSON 13 Cambridge Elite 152.87 41.87 18.08 111.00 18.08
9 CHANDRA MOULIDANDA 13 Toronto Regional 153.77 43.17 18.14 110.60 18.14
10 IAN CRAIG 13 Oakville Regional 154.89 44.50 18.14 110.39 18.14
11 NATE SUTHERLAND 13 Kitchener-Waterloo Elite 155.12 43.62 18.08 111.50 18.08
12 CONNOR WATERS 13 Oakville Elite 155.23 42.74 18.08 112.49 18.08
13 DANIEL MARTIN 13 Cambridge Elite 156.38 42.89 18.16 113.49 18.08
14 ADAM LAW 13 Toronto Regional 157.12 43.30 18.14 113.82 18.14
15 KAIRO TAE 13 Newmarket Elite 159.70 42.76 18.16 116.94 18.04
16 MORGAN BUTLIN 13 London Elite 160.49 44.12 18.08 116.37 18.08
17 PETER ROGERS 13 Ottawa Regional 160.54 44.83 18.12 115.71 18.12
18 WILLIAM INCHIMA 13 Newmarket Regional 163.02 45.27 18.09 117.75 18.09
19 CONRAD HE 13 Hamilton Regional 167.15 44.61 18.09 122.54 18.10
20 MITCHELL BELLEGHEM 13 Milton Regional 168.48 47.60 18.14 120.88 18.14
21 DAVID ULMAN 13 Milton Regional 168.80 47.17 18.14 121.63 18.14
22 JOSHUA GLOS 13 Cambridge Regional 168.80 46.08 18.10 122.72 18.10
23 LEONARDO CETINA-BAOTIC 13 Toronto Regional 169.88 47.06 18.14 122.82 18.14
24 ELLIOT PERREAULT 13 Ottawa Regional 170.12 47.60 18.05 122.52 18.05
25 HUNTER FALLIS 13 Barrie Regional 170.24 47.09 18.04 123.15 18.04
26 PAUL ZAN 13 Toronto Regional 170.51 47.36 18.14 123.15 18.14
27 ISAAC EMBLIN 13 Milton Regional 172.69 48.84 18.14 123.85 18.14
28 DYLAN MORGAN 13 Newmarket Regional 173.10 48.61 18.14 124.49 18.14
29 TRENT SPROULE 13 Quinte Regional 175.14 48.20 18.05 126.94 18.05
30 JACK PETTITT 13 Toronto Regional 175.33 49.69 18.14 125.64 18.14
31 OWEN DAIGLE 13 Gloucester Regional 175.47 48.92 18.12 126.55 18.05
32 IVAN WANG 13 Ottawa Regional 177.15 49.67 18.12 127.48 18.12
33 SAM SMITH 13 Kawartha Regional 177.90 50.22 18.05 127.68 18.12
34 MATTHEW HUI 13 Toronto Regional 179.13 49.13 18.09 130.00 18.09
35 LUKE KONYER 13 Kawartha Regional 180.05 49.92 18.12 130.13 18.12
36 NOAH SOUBLIERE 13 Kawartha Regional 181.20 51.59 18.12 129.61 18.12
37 THOMAS STAPLETON 13 Brampton Regional 181.82 49.14 18.12 132.68 18.09
38 DENNIS MOYSEYENKO 13 Oakville Regional 191.32 51.49 18.10 139.83 18.10

14 Male (Combined Elite + Regional)

Name Age Club Assignment Total 400m Meet 1000m Meet
1 MATTHEW IANNANTUONO 14 Vaughan Elite 145.73 40.27 18.08 105.46 18.08
2 KAI ABDOOL 14 Oakville Elite 146.75 40.31 18.08 106.44 18.08
3 AARON XIE 14 Oakville Elite 148.20 41.35 18.08 106.85 18.08
4 TYLER YUE 14 Newmarket Elite 148.73 41.17 18.08 107.56 18.01
5 STEPHAN LEE 14 Brampton Elite 149.22 41.53 18.16 107.69 18.01
6 RENO THOMPSON 14 Toronto Elite 149.66 40.86 18.08 108.80 18.01
7 ADAM ABIDI 14 Gloucester Elite 149.67 41.63 18.08 108.04 18.08
8 KAYDEN AGGERHOLM 14 Kitchener-Waterloo Elite 150.52 42.19 18.01 108.33 18.08
9 PHOENIX BOUMA 14 Gloucester Elite 150.70 42.30 18.08 108.40 18.08
10 TYLER MCGILLEN 14 Markham Elite 151.03 42.77 18.08 108.26 18.08
11 KIHYUN SHIM 14 London Elite 151.90 40.50 18.08 111.40 18.08
12 STEFANO FILICE 14 Brampton Elite 152.65 41.72 18.08 110.93 18.08
13 SCOTT TAYLOR 14 Cambridge Elite 152.92 43.25 18.08 109.67 18.08
14 JAY BAUMAN 14 Kitchener-Waterloo Elite 156.42 43.37 18.08 113.05 18.05
15 JOSEPH GUIMOND 14 Milton Regional 158.98 42.81 18.09 116.17 18.09
16 CAMERON MACKAY 14 St Lawrence Regional 159.55 44.58 18.05 114.97 18.05
17 LACHLAN FISHER 14 London Elite 161.13 45.26 18.08 115.87 18.08
18 J. COOPER SUTTON 14 Markham Regional 165.89 45.75 18.09 120.14 18.14
19 CARSON KARJA 14 Quinte Regional 170.20 44.53 18.05 125.67 18.05
20 ALEXANDER LEE 14 Brampton Regional 174.37 48.05 18.09 126.32 18.14
21 DANNY DIPROFIO 14 Niagara Regional 174.81 49.02 18.14 125.79 18.14
22 PRINCE WANG 14 Oakville Regional 199.05 52.86 18.10 146.19 18.10

Open Men (Elite)

Name Age Club Total 500m Meet 1500m Meet
1 BENNETT LAI JuniorB Newmarket 186.259 43.579 18.13 142.680 18.17
2 ZAKARIYA JACKSON JuniorB Newmarket 187.780 45.050 18.17 142.730 18.17
3 JEREMY NA JuniorB Vaughan 188.350 44.920 18.17 143.430 18.17
4 EUGENE WONG JuniorB Toronto 188.643 44.288 18.13 144.355 18.02
5 LUKA MAHRT-SMITH JuniorB Toronto 189.520 45.560 18.17 143.960 18.17
6 ALEXANDER GIANNOTTI JuniorB Oakville 191.010 45.020 18.08 145.990 18.17
7 BENTON MCNICOL NeoSenior London 191.200 44.060 18.08 147.140 18.08
8 ARIZ LALANI JuniorB Markham 192.130 44.960 18.17 147.170 18.17
9 SAM GALLOWAY JuniorB Barrie 192.470 46.390 18.17 146.080 18.17
10 WILLIAM GIBBONS NeoSenior Kitchener-Waterloo 192.946 45.550 18.16 147.396 18.15
11 JOHN MILLAR JuniorB Cambridge 193.560 47.410 18.17 146.150 18.17
12 GRAEME MITCHELL JuniorA Newmarket 193.830 45.820 18.08 148.010 18.08
13 MESTEN HILTZ-ANDRE JuniorA Gloucester 193.950 46.670 18.08 147.280 18.17
14 FRANK FENG JuniorB Oakville 196.170 47.310 18.17 148.860 18.08
15 EDOUARD PARENT JuniorB Gloucester 196.860 45.580 18.16 151.280 18.16
16 ANDREW LIOU 14 Oakville 197.340 45.080 18.16 152.260 18.08
17 DANIEL BRADLEY JuniorB Newmarket 198.380 45.580 18.08 152.800 18.08
18 JADEN LO JuniorB Oakville 198.780 46.560 18.08 152.220 18.08
19 NATHAN KEMP JuniorB Kitchener-Waterloo 198.880 45.800 18.16 153.080 18.16
20 ADAM DEVELLIS JuniorB Oakville 199.500 47.430 18.08 152.070 18.08
21 NOLAN RONEY JuniorB St Lawrence 200.110 47.480 18.08 152.630 18.08
22 ANDREW FLORIO JuniorB Kitchener-Waterloo 201.000 47.240 18.16 153.760 18.16
23 TIMOTHY BECK NeoSenior Clarington 201.200 47.510 18.08 153.690 18.08
24 ANDREW CHARTRAND JuniorA St Lawrence 201.480 47.410 18.08 154.070 18.08
25 JACOB BENGIO JuniorB Toronto 201.820 47.640 18.16 154.180 18.10
26 JEFFREY GU JuniorB Ottawa 201.910 47.090 18.16 154.820 18.08
27 PETER LI NeoSenior Kitchener-Waterloo 202.500 46.430 18.16 156.070 18.10
28 NICK FARIA JuniorB Cambridge 202.590 48.250 18.08 154.340 18.08
29 DEREK FUSARI NeoSenior Kitchener-Waterloo 202.850 47.180 18.16 155.670 18.08
30 SPENCER BLADON JuniorB Hamilton 203.020 48.560 18.16 154.460 18.16
31 RAPHAEL HOWELL JuniorA Milton 206.070 47.300 18.16 158.770 18.16
32 KAI ABDOOL 14 Oakville 206.670 48.550 18.16 158.120 18.16
33 MATTHEW KUMP Senior Niagara 206.950 48.180 18.16 158.770 18.08
34 BARDIA NADERI JuniorB Newmarket 206.970 48.000 18.08 158.970 18.08
35 ISAAC TURKSTRA JuniorB Hamilton 210.400 50.190 18.08 160.210 18.08
36 TRENTON BAILEY JuniorA Newmarket 217.190 49.390 18.01 167.800 18.08
37 CYPRIEN PETITEVILLE JuniorB Oakville 218.490 50.860 18.08 167.630 18.08

Open Men (Regional)

Name Age Club Total 500m Meet 1500m Meet
1 NATHAN DESJARDINS JuniorB London 202.43 47.92 18.14 154.51 18.14
2 JOEY HOFMANN JuniorB Durham 208.24 48.86 18.14 159.38 18.14
3 DANIEL LIU JuniorB Toronto 214.30 49.42 18.14 164.88 18.14
4 MARK WHITTAKER JuniorB Markham 217.27 52.26 18.14 165.01 18.14
5 JOSHUA WYBROW JuniorB Cambridge 218.70 51.28 18.10 167.42 18.10
6 JOSHUA YANG JuniorB Markham 218.99 51.54 18.14 167.45 18.14
7 DANIEL ASADI JuniorA Newmarket 222.44 51.42 18.14 171.02 18.14
8 CARTER PRINCE JuniorA Sudbury 224.35 52.79 18.14 171.56 18.14
9 TRAVIS BOOMHOUR JuniorA Brampton 224.94 52.47 18.14 172.47 18.14
10 PATRICK GEMMELL JuniorB Ottawa 225.90 53.31 18.05 172.59 18.05
11 ETHAN TURKSTRA JuniorB Hamilton 229.89 54.39 18.09 175.50 18.09
12 JACKSON TOMLINSON JuniorB Milton 232.14 54.04 18.14 178.10 18.14
13 TYE FORLI JuniorB Hamilton 232.26 52.46 18.09 179.80 18.10
14 ARIK KIMBER NeoSenior Kitchener-Waterloo 232.92 58.22 18.10 174.70 18.14
15 ADRIEN FRASER JuniorB Kingston 233.91 56.23 18.12 177.68 18.12
16 AIDAN MONTGOMERY JuniorB Durham 235.44 57.56 18.09 177.88 18.09
17 ALEX CAULFIELD JuniorA Quinte 235.60 55.92 18.12 179.68 18.12
18 LIAMM MIRZA JuniorA Ottawa 236.46 56.33 18.12 180.13 18.12
19 AUSTIN PRIDHAM JuniorA London 239.39 56.96 18.14 182.43 18.14
20 KYLE FYFE JuniorB Ottawa 240.05 58.62 18.05 181.43 18.05
21 CARTER MCCULLOCH JuniorB Durham 243.00 57.93 18.14 185.07 18.14
22 ETHAN TAYLOR JuniorB Quinte 243.97 56.94 18.05 187.03 18.05
23 DAVID HINTON JuniorB Oakville 261.76 60.20 18.10 201.56 18.10
24 ADAM JAMES JuniorA Quinte 265.93 64.58 18.14 201.35 18.14
25 LEVON BRADBURY JuniorB Durham 266.27 64.79 18.14 201.48 18.14
26 KEVIN WALKER Senior Kingston 282.92 64.28 18.12 218.64 18.12

In order to satisfy the time standard criteria for invitation to join the Elite circuit for Open Male, a Regional skater’s combined 500m + 1500m time must be less than 206.9 (The 75th percentile for this race/age group established at Ontario Elite Circuit #1).

Open Men (Combined Elite + Regional + Based at Training Centre)

Name Age Club Assignment Total 500m Meet 1500m Meet
1 AYRE RICHARDS NeoSenior Toronto BATC 177.779 41.805 18.07 135.974 18.07
2 ALPHONSE OUIMETTE NeoSenior St Lawrence BATC 180.432 42.302 18.13 138.130 18.13
3 ETHAN MCKINLEY-YOUNG NeoSenior Ottawa BATC 180.743 42.733 18.03 138.010 18.03
4 KITZ RICHARDS JuniorA Clarington BATC 181.398 43.844 18.13 137.554 18.03
5 MITCHELL SCHRUM NeoSenior Kitchener-Waterloo BATC 183.022 42.555 18.15 140.467 18.03